Wim Polman Bloemist

Wim Polman BloemistDeze foto uit eind jaren vijftig van de vorige eeuw, toont de bloemenzaak van Wim Polman, met daarvoor zijn ouders Jan Polman en Sina Veldboer.

In 1917 werd de slagerij van de gebroeders Steinmeijer in dit pand omgezet in een kruidenierswinkel van de familie Polman. Sina dreef de kruidenierswinkel annex galanterieën en Johan ‘boerde’ en dreef de landbouwbank in de schuur naast het huidige pand Kerkplein 5. In 1956 werd Wim door zijn ouders gevraagd om naast de bloemenhandel, die hij in 1943 had opgezet in de serre van zijn ouderlijk huis, ook de kruidenierszaak voort te zetten. Daar voelde Wim niets voor en dat betekende toen ook direct het einde van de ouderlijke kruidenierswinkel. Wim trok toen ook de vrijgekomen ruimte bij zijn bloemenhandel, die hij samen met zijn vrouw Siny dreef.

In 1991 werd de zaak voortgezet door Hedwig Booijink onder de naam Polman Fleuristen en nog wat later door Roy Paus en Jacqueline Wargers.

Dit voorjaar werd de bloemenzaak opgeheven en werd de ruimte overgenomen door Galerie Lambert, die reeds gehuisvest was in het achterste deel van het pand.

  • Geplaatst in Dinkelland Visie 2012, week 49.
  • Mocht u aanvullingen op bovenstaande beschrijving weten of foutieve informatie herkennen, stuur ons dan de juiste info via dit speciale formulier.
Er zijn adressen aanwezig in de Wie Woonde Waar database waar foto's staan die gerelateerd zijn aan deze pagina:

Kerkplein 8
Wim Polman Bloemist