Presentatie Canon van Overijssel

Presentatie Canon van OverijsselPresentatie Canon van Overijssel. Ter afsluiting van het project Canonvanoverijssel is op 27 februari 2013 door de IJsselacademie uit Kampen een canonconferentie georganiseerd. Tijdens deze conferentie is de online versie van de canon van Overijssel gepresenteerd. Deze is te zien op www.regiocanons.nl.

De canon van Overijssel is een project van de IJsselacademie en gefinancierd door de provincie en de locale overheden.

De canon van Nederland is bedoeld voor het geschiedenisonderwijs in de groepen 7 en 8 van de basisschool en groepen 1 en 2 van het vervolgonderwijs. Om kinderen kennis te laten maken met de vaderlandse geschiedenis is het goed om op lokaal en regionaal aansluiting te vinden bij de Nederlandse canon. Heemkunde Ootmarsum heeft deze noodzaak ook ingezien. Tijdens onze studie over zo’n canon kwam de IJsselacademie uit Kampen met het project Canonvanoverijssel. Het project is opgezet vanuit de lokale historische verenigingen. Vanuit locale canons zouden regionale canons, canon van Twente, canon van Salland en de Canon van het Land van Vollenhoven gemaakt worden en daarna de Canon van Overijssel. Helaas is de tussenstap komen te vervallen. De Canon van Ootmarsum was de eerste Canon in Twente en heeft gediend als voorbeeld voor de andere Canons.

Er zijn nu 33 lokale canons gemaakt, waarbij 16 plaatsen ook een eenvoudige Canon voor de basisschool is gemaakt: de Canon in de klas. Voor deze versie zijn speciale lespakketten ontwikkeld. Ook voor de Canon van Overijssel en de Nederlandse canon zijn lespakketten ontwikkeld. Op deze manier wordt het geschiedenisonderwijs in stappen van lokaal naar nationaal onderwezen. Een prachtige manier om de kinderen te interesseren en te motiveren.

Voor de basisschool van Ootmarsum is nog geen lespakket ontwikkeld, maar de Heemkunde Ootmarsum zou dit graag willen oppakken. Zo’n lespakket is eenvoudig in de huidige methode te integreren met minimale kosten en inspanning van de school. Tevens sluit men aan bij de landelijke trend en kan gebruik gemaakt worden van de expertise en kennis van anderen.

Presentatie Canon van Overijssel